Hizmetlerimiz

Ne yapıyoruz?

Pile of old motor parts scrap metal for recycling

Demir Hurda Alım

Demir Hurdası ülkemizde en çok bulunan hurda türlerinden bir tanesidir. Gerek çok amaçlı kullanılan bir metal olması, gerekse de diğer metallere göre daha ucuz olması sayesinde birçok alanda kullanılmaktadır.

 

Siz de demir hurda hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bakır Hurda Alım

Hurda bakır her zaman talep gören bir malzemedir. Bakır hurdası, eritilip yeniden kullanılabilen veya hammadde olarak satılabilen bir metal türüdür. Elektronik, sıhhi tesisat, inşaat ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok sektörde kullanıldığı için değerlidir. Bakır topraktan çıkarılır ve kullanılabilir bir forma dönüştürülür. Bakır kolay aşınmaması ve kolay işlenebilir olması nedeniyle birçok endüstride kullanılmaktadır. Elektriği iyi iletir, bu da bakırı teller ve elektrik motorları gibi elektronik parçaların imalatında kullanışlı kılar.

copper-1504092_1280
alumin

Alüminyum Hurda Alım

Alüminyum, kullanım alanı oldukça geniş olan gümüş renkte sünek bir metal üründür. Dünya ekonomisinde çok önemli bir katkısı bulunmakta olup özellikle havacılık sektörü için vazgeçilmezdir. Endüstride ise Alüminyumun, milyonlarca farklı ürünün kullanımında katkısı olup inşaat sektörü için vazgeçilmez bir metaldir.

 

Alüminyum hurdaya, özellikle inşaat başta olmak üzere, endüstrinin geniş yelpaze içerisinde oldukça sık rastlanmakta olup, geri dönüşüme kazandırılması halinde enerji ve dışa bağımlılığı azaltıcı bir etkiye sahiptir.

Sarı Hurda Alım

Sarı hurda, bakır ve çinko hurdasının karışımından meydana gelir. Musluk, vana, su saati, inşaat malzemeleri gibi geniş kullanım alanına sahiptir. Sarı hurdası, değerli hurdalar arasındadır. İşe yaramaz hale gelen sarı hurdanın doğaya bırakılması yerine geri dönüşüme kazandırması önemlidir.

metall_latun_30
book-1171564_1920

Kitap Hurda Alım

Evinizde, kurumunuzda, şirketinizde ve çevrenizdeki kullanım süresi dolmuş, fazlalık olan kitaplarınızı yerinde satın alarak geri dönüşüme kazandırıyoruz.

 

Kullanmadığınız kitapları geri dönüşüme vererek gelir elde edip aynı zamanda doğada binlerce ağacın kesilmesine engel olabilirsiniz.

kablo hurda alımı

Tesise getirilen bu tür hurda kablolar radyasyon ölçümü ve kalite kontrolden geçtikten sonra sahaya alınarak depolanır. Uzun olan atık kablolar önce kırma makinesinde boyları kısaltılır. Daha sonra dış plastik kısmı ile iç kısımdaki metal – plastik kısmın ayrılması işlemi soyma makinesinde yapılır.

Soyma işleminden çıkan dış kısımdaki plastik ve kauçuk ayrılarak ayrı ayrı geri dönüşüme gönderilir. 

Copper-wire
1z-2048x1152

Akü Hurda Alım

Hurda sektöründe hurda aküler oldukça kıymetli ve değerli eşyalardır. İçerdiği ağır metallerden dolayı çevreye atılması ciddi sonuçlara neden olur. Ülke ekonomisine katkı ve çevre kirliliği oluşumunu engellemek için mutlaka toplanması gerekir. Akü geri dönüşüm fabrikalarında plastik ve kurşun içeren kısmı birbirinden ayrılır. Birçok ayrıştırma işlemi sonrasında ağır metaller içeren kısmı, plastik ve metal kısımlar birbirinden ayrılır. Daha sonra tekrar akü yapımında ve çeşitli plastik ekipmanların yapımında kullanılır.

PVC hurda alımı

PVC Hurda, kablo yapımında kullanılan lastiklerin yerini almıştır. Bunun sebebi elbette kablo yapımında lastiğe göre daha kolay yapılması ve düşük ücrete sahip olmasıdır.

 

Ayrıca çevre koşullarına daha dayanıklı olduklarından her yerde kullanılabilmektedirler.

620721799
paslanmaz-hurda

Krom Hurda Alım

Özel işletmeler ya da bireysel işletmeler için kullanım fonksiyonelliğini yitiren krom ürünlerinin alımını yapıyoruz. Bu alanda hurdacı olarak tanınan firmamız, yalnızca krom türü ürünlerinizi almaktadır. Bu konuda hassasiyetli bir tutum sergileyen firmamız elinizde kalan, krom hurda alımını yapmaktadır. Uygun fiyatlarla aldığımız her krom parçasını özel işlemlerden geçirerek, yeniden kullanılabilirliğini sağlıyoruz.

 

çinko hurda alımı

Çinko hurdası birçok iş alanında ortaya çıkan hurda çeşitlerinden biridir. Atık halinde olan ve geri dönüştürülmesi gereken çinko hurdalarını vereceğinize ideal yerlerden biri olan hurdacılar, çinko atıklarının geri dönüştürülerek tekrar kullanılabilir olmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede ülke ekonomisine az da olsa katkı sağlanırken, geri dönüşen atıklarla birlikte çocuklara daha temiz bir çevre bırakma olasılığı artmaktadır.

1
475016e72aa3517503b2a02bcc1d100d

Beyaz Eşya Hurda Alımı

Kullandığımız beyaz eşyalar biz istemesek de eskir ve bir süre sonra artık kullanılmayacak hale gelir. Yıpranan ve kullanışlığını kaybeden beyaz eşyalar kullanım ömürlerini tamamlarlar ve hurdaya dönüşürler. İşe yaramayan bu eşyalarınızı hem görüntü kirliğinden kurtulmak için aynı zamanda geri dönüşüme kazandırmak için sizlere en iyi biçimde hizmet sunmaktayız.

Bize Ulaşın!

Konumumuz

© 2023 Venio | PYMT Metal Geri Dönüşüm. Tüm Hakları Saklıdır.